geografia, stacjonarne, drugiego stopnia


W mocy od: 8 lutego 2023

Zasady kwalifikacji

Kryteria przyjęć 

Studia przewidziane dla absolwentów studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich) kierunków: „geografia”, „gospodarka przestrzenna” „turystyka i rekreacja”, „ochrona środowiska” oraz innych kierunków studiów po zdaniu egzaminu wstępnego.

Kryteria kwalifikacji:

konkurs dyplomów studiów wyższych (licencjata, inżyniera, magistra) - dla absolwentów kierunków „geografia”, „gospodarka przestrzenna”, „turystyka i rekreacja” lub „ochrona środowiska”.

Dla absolwentów studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich) innych niż wymienione przeprowadzony będzie egzamin pisemny z geografii.

 

 Specjalność

Specjalności realizowane są od drugiego semestru.

Specjalność nauczycielska w wariantach do wyboru:

• geografia nauczycielska (bez II przedmiotu)

• geografia z wiedzą o społeczeństwie

Specjalność nienauczycielska :

 • nauki o Ziemi i o środowisku

 

Uwaga:

Na specjalność nauczycielską rekrutowani są jedynie absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunku geografia specjalności nauczycielskiej. W przypadku rozbieżności w realizacji grup zajęć bloków B,C,D,E, określonych  w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela wynikających z różnic w planach i programach studiów kandydatów ubiegających się o przyjęcie na specjalność nauczycielską, decyzję o możliwości kwalifikacji na specjalność nauczycielską podejmuje Dyrektor Instytutu mając na względzie możliwości uzupełnienia różnic w trakcie kształcenia. Za realizację różnic programowych może być pobierana opłata.

Pełny wykaz specjalności będzie podany na początku procesu rekrutacji. Warunkiem uruchomienia specjalności jest zgłoszenie się min. 15 osób.

 

 Terminy