turystyka i rekreacja, stacjonarne, drugiego stopnia
W mocy od: 17 lutego 2023
Zasady kwalifikacji
Kryteria przyjęć
Konkurs dyplomów studiów I stopnia (licencjata lub inżyniera) - dla absolwentów kierunków geografia, turystyka i rekreacja, turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe, gospodarka przestrzenna lub ochrona środowiska;
Egzamin w formie testu pisemnego z geograficznych podstaw turystyki dla osób z dyplomem studiów I stopnia (licencjackich lub inżynierskich) kierunków innych niż wymienione w warunkach rekrutacji.
Kandydaci, którzy kończyli szkołę średnią poza Polską i nie mają na świadectwie dojrzałości pozytywnego wyniku egzaminu maturalnego z języka polskiego lub ukończonych studiów I stopnia w języku polskim przystępują do egzaminu z podstaw języka polskiego. Do dalszych etapów rekrutacji są dopuszczane osoby, które mają pozytywny wynik tego egzaminu. Egzamin w formie pisemnej lub ustnej, także za pomocą elektronicznych środków komunikacji (do wyboru przez kandydata). Kandydaci z zagranicy, którzy ukończyli studia I stopnia na kierunkach prowadzonych przez uczelnie zagraniczne, z którymi została zawarta umowa o uznawaniu przygotowania kandydatów z języka polskiego na studiach I stopnia, są zwolnieni z egzaminu.
Specjalność
Specjalności prowadzone od pierwszego roku studiów (wybór następuje po ogłoszeniu przyjęcia na studia):
1. turystyka kulturowa,
2. zarządzanie w turystyce
Warunkiem uruchomienia specjalności jest zgłoszenie się min. 20 osób.
Pełny wykaz specjalności będzie podany na początku procesu rekrutacji.
Terminy
- Rozpoczęcie rejestracji: 1 czerwca 2025
- Zakończenie rejestracji: 17 września 2025
- Ogłoszenie wyników: 22 września 2025
- Wpisy na listę studentów: od 23 do 24 września 2025
- Ogłoszenie listy rezerwowej: 25 września 2025
- Wpisy na listę studentów z listy rezerwowej: 26 września 2025